Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Национална Арена Тодор Проески, Скопје

18:30

22 May

Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Event details

Date (start) 22-05-2019
City Скопје
Time (start) 18:30

Event map

Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Финалето од Купот на Македонија меѓу МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. и Академија ПАНДЕВ ќе се одигра на 22. мај на Националната арена „Тодор Проески“ со почеток во 18:30 часот.

Македонија Ѓ.П. по третпат ќе игра за титулата во Купот на Македонија. Академија Пандевќе дебитира во финален натпревар. Тимот од скопската населба Ѓорче Петров го освои трофејот во сезоната 2005/06 кога беше совладана Шкендија со 3:2. Три години подоцна Македонија ЃП загуби од Работнички со 2:0, а по една деценија ќе има нова шанса за освојување на пехарот од Купот на Македонија. Академија Пандев минатата сезона по изведување на пенали загуби од Пелистер во полуфиналето.

Tickets

  • Стандарден билет

    Buy tickets

    Блок 13-23, Price: ден.

Tickets shops

fudbal