Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Национална Арена Тодор Проески, Скопје

18:30

22 May

Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Детали за настанот

Датум (старт) 22-05-2019
Град Скопје
Почеток 18:30

Мапа на настанот

Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Финалето од Купот на Македонија меѓу МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. и Академија ПАНДЕВ ќе се одигра на 22. мај на Националната арена „Тодор Проески“ со почеток во 18:30 часот.

Македонија Ѓ.П. по третпат ќе игра за титулата во Купот на Македонија. Академија Пандевќе дебитира во финален натпревар. Тимот од скопската населба Ѓорче Петров го освои трофејот во сезоната 2005/06 кога беше совладана Шкендија со 3:2. Три години подоцна Македонија ЃП загуби од Работнички со 2:0, а по една деценија ќе има нова шанса за освојување на пехарот од Купот на Македонија. Академија Пандев минатата сезона по изведување на пенали загуби од Пелистер во полуфиналето.

Билети

Продажни места

fudbal