Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

National Arena Todor Proeski, Skopje

18:30

22 May

Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Event details

Date (start) 22-05-2019
City Skopje
Time (start) 18:30

Event map

Куп на Македонија: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев

Финалето од Купот на Македонија меѓу МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. и Академија ПАНДЕВ ќе се одигра на 22. мај на Националната арена „Тодор Проески“ со почеток во 18:30 часот.

Македонија Ѓ.П. по третпат ќе игра за титулата во Купот на Македонија. Академија Пандевќе дебитира во финален натпревар. Тимот од скопската населба Ѓорче Петров го освои трофејот во сезоната 2005/06 кога беше совладана Шкендија со 3:2. Три години подоцна Македонија ЃП загуби од Работнички со 2:0, а по една деценија ќе има нова шанса за освојување на пехарот од Купот на Македонија. Академија Пандев минатата сезона по изведување на пенали загуби од Пелистер во полуфиналето.

Tickets

Tickets shops

fudbal