TAKSIRAT FESTIVAL

С.Ц. Борис Трајковски, Скопје

20:00 05:00

07 - 08 Dec

TAKSIRAT FESTIVAL

Детали за настанот

Датум (старт) 07-12-2019
Датум (крај) 08-12-2019
Град Скопје
Почеток 20:00
Крај 05:00

Мапа на настанот

ТАКСИРАТ #21

7-ми декември – СЦ Борис Трајковски, Таксират на три фестивалски бини, за едно Скопје кое 21 година го живее Таксират и line up за нови спомени.

🎫 Актуелна ПРОМО-ЦЕНА: 500 денари!

*важи за првите 1 000 билети

По 21-ви пат да го превртиме Скопје наопаку.

***СИТЕ БИЛЕТИ ЗА 7.12 СЕ ЗА ПАРТЕР – СТОЕЊЕ***

Продажни места:
Скопје:
Literatura.mk – ГТЦ приземје | пон-нед 9:00-21:00 | Kонтакт: 078 264 754
Југотон – ГТЦ први кат | пон-пет 9:00-21:00, саб 9:00-15:00 | Контакт: 02 323 9860
Literatura.mk – ул.Македонија | пон-нед 9:00-21:00 | Контакт: 078 264 754
Универзална Сала – Бул. Партизански одреди бб | 8:00-20:00 | Контакт: 02 324 5614
МКЦ – Кеј Димитар Влахов бр.15 | вто-саб 13:00-20:00 | Контакт: 02 311 5225
Цвеќарница Розе – Веро 2 | пон-саб 8:00-22:00, нед 8:00-14:00 | Контакт: 02 3061 364
Кафе Браво – ТЦ Буњаковец | пон-саб 8:00-00:00, нед 18:30-00:00
Штанд – Skopje City Mall | пон-нед 12:00-20:00
Tobako Shop Expanda – Skopje City Mall | пон-нед 10:00-22:00| Контакт: 078 363 219
Куманово:
Кафе бар Агора – T.Ц. Гарнизон | пон-нед 8:00-1:00
Тетово:
Тобако Монако – ул.Илинденска бр.176 | пон-нед 6:00-24:00 | Контакт: 070 428 307
Гранд Тобако – ул.29 Ноември бр.107 лок 2 | пон-саб 8:00-20:00, нед 8:00-14:00 | Контакт: 070 428 307
Гостивар:
Вона Пет – ул.Живко Брајковски бр.15 | пон-пет 9:00-17:00 | Контакт: 078 399 228
Велес:
Унисон – ул.Благој Ѓорев бр.9 | пон-пет 9:00-17:00 | Контакт: 070 375 887
Штип:
Coffee Lab – Кеј Маршал Тито | пон-нед 8:00-00:00 | Контакт: 074 202 222
Битола:
Literatura.mk – Широк Сокак бр.40 | пон-нед 9:00-21:00
Прилеп:
T.A. Бран – ул.Пере Тошев бр.75 | пон-саб 8:30-19:30 | Контакт: 048 411-188
Охрид:
Т.А. Глобус Травел – ул.Кузман Јосифовски бр.2 | пон-пет 9:00-21:00, саб 10:00-20:00 | Контакт: 078 421 454
Кичево:
T.A. Меридијан – бул.Ослободување лок.8 | пон-пет 9:00-17:00, саб 9:00-14:00 | Контакт: 070 355 600
Кочани:
Т.А. Либеро Травел – ул.Теодосија Паунов 16/2 | пон-саб 8:00-20:00 | Контакт: 072 272 800
Македонска Каменица:
Cliff Of Moher Pub – ул.Маршал Тито | пон-чет 7:00-00:00, пет-саб 7:00-1:00 | Контакт: 078 431 249
Приштина:
Rave Travel – Rr. Fehmi Agani, Hymja 20 / Kati 3, ( Kafet e Vogla Monro) | пон-чет 11:30-18:00, пет 11:30-17:30 | Контакт: +383 49 759 859

Билети

Листа на артисти

CHASE & STATUS

CHASE & STATUSUK

Британските бејс продуценти и херои на електронската сцена спремни со моќен сет за фестивалското Таксират финале! Повеќе од 16 години активна продукција и безброј енергични настапи на сите светски фестивали, говорат за Saul Milton и Will Kennard, познати како Chase & Status.

HLADNO PIVO

HLADNO PIVOCRO

Hladno pivo доаѓаат на Taksirat Festival #21, за да ни одржат лекција која спојува генерации.

НИЈЕ СВЕ ТАКО СИВО, кога можеш во Браво на пиво!

PETER BJORN & JOHN

PETER BJORN & JOHNSWE

Авторите на светскиот познат хит „Young Folks“, Peter Bjorn and John стигаат на Taksirat Festival #21. Повеќе од две децении посветеност и свирење низ различни координати на светот, секој нивен албум звучи како прво заљубување во музиката.

Креативната и уникатната хемија на Peter Bjorn and John на Таксират 21!

BEOGRADSKI SINDIKAT

BEOGRADSKI SINDIKATSRB

Легендите од Дорчол на 7-ми декември во СЦ „Борис Трајковски“, ветуваат енергичен настап со гласни пораки без забранети теми.

„Bssst… Tišinčina!“, „Govedinа“, „Svi zajedno“, „Oni su“, „Diskretni heroji“ ќе бидат дел од the best of настапот на Таксират 21.

Продажни места

taksiratlii