Македонија – Австрија

Национална Арена Тодор Проески, Скопје

20:45

10 Jun

Македонија – Австрија

Детали за настанот

Датум (старт) 10-06-2019
Град Скопје
Почеток 20:45

Мапа на настанот

Европските квалификации за пласман на ЕУРО 2020.

Македонската фудбалска репрезентација на 7. и 10. јуни против Полска и Австрија ги продолжува Европските квалификации за пласман на ЕУРО 2020.

По триумфот над Летонија и освоениот бод во Љубљана против Словенија, македонската репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ ќе се соочи со фаворитите во групата, репрезентациите на Полска и Австрија.

Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на „Рисовите“ да дојдат до вредни бодови и дополнително да се приближиме кон врвот во квалификациската група за пламан на ЕУРО 2020.

ИНФОРМАЦИИ ЗА РАБОТНО ВРЕМЕ НА БИЛЕТАРНИЦИТЕ НА АРЕНА ТОДОР ПРОЕСКИ И SKOPJE CITY MALL

Билетарница Арена Тодор Проески – 10:00 – 18:00

Билетарница Skopje City Mall – 10:00 – 22:00

Билети

 • Стандарден билет

  Купи билети

  Стандарден, 10-06-2019 Цена: 150ден.

 • Лица со инвалидност

  Купи билети

  Лица со инвалидност, 10-06-2019 Цена: 50ден.

 • ВИП билет

  Купи билети

  ВИП, 10-06-2019 Цена: 1200ден.

Продажни места

fudbal