„Лебедово езеро“ – П.И.Чајковски

Национална Oпера и Балет, Скопје

20:00

05 Apr

„Лебедово езеро“ – П.И.Чајковски

Event details

Date (start) 05-04-2024
City Скопје
Time (start) 20:00

Event map

„Лебедово езеро“ – П.И.Чајковски

Почитувани, останати се уште многу мал број на билети на билетарницата на НОБ

За повеќе информации и резервации обратете се на: +389(02) 3118451 / +389 78 426536 biletara@mob.com.mk

Диригент: Бисeра Чадловска
Кореограф: Виктор Јаременко (Украина)
Сценограф: Андреј Злобин (Украина)
Костимограф: Гана Ипатиева (Украина)
Репетитори: Горан Божинов, Александра Мијалкова, Саша Евтимова, Дафина Данилоска – Кочевска
Концерт мајстор: Верица  Ламбевска
Светло дизајн: Милчо Александров
Инспициенти: Дубравка Шопова,Тијана Тарчуговска Георгиева
Корепетитори:Марјан Василевски,Стефан Пехчевски

НАСТАПУВААТ:

Одета / Одилија: Марија Кичевска Шокаровска
Принц Зигфрид: Франциско Хименез Руиз (Шпанија)
Ротбарт:  Балаж Лочеи (Унгарија)
Па де труа: Христина Наќевска,Наташа Трендафилова Гицев,Ендру Кук ( Англија)

Настапуваат солисти, балетскиот ансамбл и оркестарот на Националната опера и балет

Времетраење: 2 часа

Tickets

  • Билет

    Buy tickets

    распродадено, 05-04-2024 Price: 600-1000ден.