Д ФЕСТИВАЛ 2019

ДОЈРАН, Дојран

12 - 14 Jul

Д ФЕСТИВАЛ 2019

Event details

Date (start) 12-07-2019
Date (end) 14-07-2019
Location ДОЈРАН
City Дојран
Time (start)

Event map

Let D FIESTA begin! \o/

Датумот за 9-тиот Д Фестивал е закажан и време е да го разбудите фестивалскиот дух, многу новости се пред нас… Од 12-ти до 14-ти јули, повторно се собираме во Дојран за единствената вистинска фестивалска авантура кај нас!

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЕДНОДНЕВНИ БИЛЕТИ:
Цената на влезницата за еден фестивалски ден е 400 денари, а со неа купувачите добиваат пристап до сите бини, односно за целосната програма во текот на денот за кој се купува влезницата (од 11:00 до 11:00 наредниот ден). Со еднодневна влезница НЕ следува кампување.
Еднодневните билети може да ги купите online како и во продажните места: Скопје: Универзална Сала,Тобако EXPANDA – Skopje City Mall, Literatura.mk  Куманово: Агора, Тетово: Гранд Тобако, Монако Тобако, Гостивар: Вона Пет, Штип: Coffee Lab, Велес: Унисон, Прилеп: T.A. Бран, Битола: Literatura.mk Кочани: T.A. Либеро Травел, Охрид: Т.А. Глобус Травел, Кичево: T.A. Меридијан Струмица: Кафе Бар Концепт, Приштина: Rave Travel

 

Tickets

 • Фестивалски + Камп место

  Buy tickets

  3 дена + камп, 12-07-2019 Price: 850ден.

 • Фестивалски билет

  Buy tickets

  3 дена без камп, 12-07-2019 Price: 800ден.

 • Еднодневен билет

  Buy tickets

  ПЕТОК, 12-07-2019 Price: 400ден.

 • Еднодневен билет

  Buy tickets

  САБОТА, 13-07-2019 Price: 400ден.

 • Еднодневен билет

  Buy tickets

  НЕДЕЛА, 14-07-2019 Price: 400ден.

 • Family Day

  Buy tickets

  Билетот важи само во недела од 10:00 до 21:00 часот, 14-07-2019 Price: 200ден.

Artists list

NOISIA

NOISIAHolland

Светските bass суперѕвезди и трикратни сопственици на Beatport наградите за најдобар d'n'b состав, со својот DJ set ќе ја предводат програмата на Main Stage во сабота, 13-ти јули.

Спреми се, синонимот за музичка прогресивност, техничка иновативност и безмилосна контрола на квалитетот доаѓа во Дојран

NAPALM DEATH

NAPALM DEATHUK

Еден од најзначајните метал бендови во светот, пионерите на grindcore сцената со речиси 40 години кариера, ќе настапат на главната бина на #Дфестивал!

VOJKO V

VOJKO VCRO

Vojko Vrućina пред пар дена растури на Порин наградите со вкупно 6 номинации и го потврди статусот на најактуелен хрватски музичар. Во јули, авторот на најслушаните хип-хоп песни во целиот регион за прв пат кај нас 👉 на Д Фестивал 2019 во Дојран! VOJKO V - МОЖЕ! 😎🔥⚡

OFENBACH

OFENBACHFRA

Париското хит дуо Ofenbach ова лето пристигнува на Д Фестивал 2019 и за прв пат кај нас 🔊They’ll give us Katchi, all night long! 🔊🎉😍✨

СТРАЈК

СТРАЈКMKD

Без многу објаснување, зашто неговото дело говори повеќе од доволно! Лани го потврди тоа и со првиот самостоен концерт во рамки на Таксират, а сега на 12-ти јули: Главната бина на #ДФЕСТИВАЛ има чест да биде единствената концертна дестинација на #СТРАЈК ова лето.

Tickets shops

СКОПЈЕ

LITERATURA.MK – EAST GATE MALL
LITERATURA.MK – VERO JUMBO
LITERATURA.MK – ГТЦ ПРИЗЕМЈЕ
LITERATURA.MK – Ул. Македонија
LITERATURA.MK – RAMSTORE MALL
LITERATURA.MK – ТЦ БУЊАКОВЕЦ
LITERATURA.MK – SKOPJE CITY MALL
ЈУГОТОН – ГТЦ 1 кат

ВЕЛЕС

УНИСОН – Благој Ѓорев 9

РАДОВИШ

HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

ПРИЛЕП

T.A. БРАН – Пере Тошев 75

СТРУМИЦА

ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2
LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4

КУМАНОВО

Кафе Бар АГОРА – T.Ц. Гарнизон

МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

CLIFF OF MOHER PUB – Маршал Тито

БИТОЛА

TOBACCO BROTHERS – Широк Сокак
LITERATURA.MK 2 – Широк Сокак 40

ГОСТИВАР

TOBACCO BNB – ул ЈНА бр.1
ВОНА ПЕТ – ул. Живко Брајковски 15

ТЕТОВО

ГРАНД ТОБАКО – Ул. 29 Ноември бр.107 лок бр.2
ТОБАКО МОНАКО – ул. Илинденска 176

ОХРИД

TA ВИС ПОЈ – Бул. Македонски Просветители бр.1

ПРИШТИНА

RAVE TRAVEL – PRISTINA – Fehmi Agani Street 20
rave-travel.com