Д ФЕСТИВАЛ 2019

ДОЈРАН, Дојран

12 - 14 Jul

Д ФЕСТИВАЛ 2019

Детали за настанот

Датум (старт) 12-07-2019
Датум (крај) 14-07-2019
Локација ДОЈРАН
Град Дојран
Почеток

Мапа на настанот

Let D FIESTA begin! \o/

Датумот за 9-тиот Д Фестивал е закажан и време е да го разбудите фестивалскиот дух, многу новости се пред нас… Од 12-ти до 14-ти јули, повторно се собираме во Дојран за единствената вистинска фестивалска авантура кај нас!
ИНФОРМАЦИИ ЗА 4+1 БИЛЕТИ
Одберете четири (4) билети и петтиот ќе го добиете гратис

4+1! 🎉 Ако немаш билет за Д Фестивал 2019, сега е идеално време да ја собереш екипата затоа што за четири купени билети добивате уште еден на подарок!

Најдругарската понуда на #ДФестивал е активна онлајн и на продажниот штанд на Д Фестивал во Skopje City Mall.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЕДНОДНЕВНИ БИЛЕТИ:
Цената на влезницата за еден фестивалски ден е 400 денари, а со неа купувачите добиваат пристап до сите бини, односно за целосната програма во текот на денот за кој се купува влезницата (од 11:00 до 11:00 наредниот ден). Со еднодневна влезница НЕ следува кампување.
Еднодневните билети може да ги купите online како и во продажните места: Скопје: Универзална Сала,Тобако EXPANDA – Skopje City Mall, Куманово: Агора, Тетово: Гранд Тобако, Монако Тобако, Гостивар: Вона Пет, Штип: Coffee Lab, Велес: Унисон, Прилеп: T.A. Бран, Кочани: T.A. Либеро Травел, Охрид: Т.А. Глобус Травел, Кичево: T.A. Меридијан Струмица: Кафе Бар Концепт, Приштина: Rave Travel

Информации за ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ + АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ И БИЛЕТИ САМО ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

Тргнување од Скопје (дрво декор) – петок, 12.7.2019, 8:00 часот.

Тргнување од Дојран (главен влез на камп) – понеделник. 15.7.2019, 12:00 часот

Билетите може да ги набавите онлајн или на продажниот штанд на Д Фестивал во Skopje City Mall

 
 

Билети

 • Фестивалски + Камп место

  Купи билети

  3 дена + камп, 12-07-2019 Цена: 850ден.

 • Фестивалски билет

  Купи билети

  3 дена без камп, 12-07-2019 Цена: 800ден.

 • Еднодневен билет

  Купи билети

  ПЕТОК, 12-07-2019 Цена: 400ден.

 • Еднодневен билет

  Купи билети

  САБОТА, 13-07-2019 Цена: 400ден.

 • Еднодневен билет

  Купи билети

  НЕДЕЛА, 14-07-2019 Цена: 400ден.

 • 4+1 билет

  Купи билети

  3 дена + камп, 12-07-2019 Цена: 3400ден.

 • 4+1 билет

  Купи билети

  3 дена без камп, 12-07-2019 Цена: 3200ден.

 • Фестивалски билет+превоз

  Купи билети

  3 дена + камп+превоз, 12-07-2019 Цена: 1600ден.

 • Превоз

  Купи билети

  Скопје-Дојран-Скопје, 12-07-2019 Цена: 800ден.

Листа на артисти

NOISIA

NOISIAHolland

Светските bass суперѕвезди и трикратни сопственици на Beatport наградите за најдобар d'n'b состав, со својот DJ set ќе ја предводат програмата на Main Stage во сабота, 13-ти јули.

Спреми се, синонимот за музичка прогресивност, техничка иновативност и безмилосна контрола на квалитетот доаѓа во Дојран

NAPALM DEATH

NAPALM DEATHUK

Еден од најзначајните метал бендови во светот, пионерите на grindcore сцената со речиси 40 години кариера, ќе настапат на главната бина на #Дфестивал!

VOJKO V

VOJKO VCRO

Vojko Vrućina пред пар дена растури на Порин наградите со вкупно 6 номинации и го потврди статусот на најактуелен хрватски музичар. Во јули, авторот на најслушаните хип-хоп песни во целиот регион за прв пат кај нас 👉 на Д Фестивал 2019 во Дојран! VOJKO V - МОЖЕ! 😎🔥⚡

OFENBACH

OFENBACHFRA

Париското хит дуо Ofenbach ова лето пристигнува на Д Фестивал 2019 и за прв пат кај нас 🔊They’ll give us Katchi, all night long! 🔊🎉😍✨

СТРАЈК

СТРАЈКMKD

Без многу објаснување, зашто неговото дело говори повеќе од доволно! Лани го потврди тоа и со првиот самостоен концерт во рамки на Таксират, а сега на 12-ти јули: Главната бина на #ДФЕСТИВАЛ има чест да биде единствената концертна дестинација на #СТРАЈК ова лето.

Продажни места

DFestival