AC/DC BANDXTRIBUTE

Станица 26, Скопје

20:00

23 Nov

AC/DC BANDXTRIBUTE

Event details

Date (start) 23-11-2023
City Скопје
Time (start) 20:00

Event map

AC/DC BANDXTRIBUTE

AC/DC Bandx Real Tribute, со седиште во Белград, Србија, е добро познат на широката публика во регионот по страсните изведби на најголемите хитови на легендарниот австралиски бенд. Фантастична ритам секција, моќни гитарски соло изведби и неверојатните пејачки способности на главниот вокал ќе ве одведат на патување низ целата креативна ера на AC/DC. Репертоарот на бендот вклучува хитови од сите култни албуми на AC/DC, како и песни испеани од Бон Скот и Брајан Џонсон.

За 12 години постоење, бендот настапувал во речиси сите значајни рок клубови, мото собири и музички фестивали во регионот. Во 2010 година, Бендкс го сними својот прв студиски албум, кој вклучува омоти на некои од најголемите имиња во светот на музиката (Боб Марли, АББА, Бисти Бојс…), свирени во AC/DC стил.

Tickets

Tickets shops

СКОПЈЕ

ЛитератураМК East Gate Mall
ЛитератураМК Skopje City Mall
ЛитератураМК Улица Македонија
ЛитератураМК ТЦ Буњаковец
Туристичка агенција ЈК Травел ТЦ Бисер
Бензиска пумпа Макпетрол Влае
Бензиска пумпа Макпетрол Козле
Бензиска пумпа Макпетрол Илинденска

ТЕТОВО

ТОБАКО МОНАКО – ул. Илинденска 176
ГРАНД ТОБАКО – Ул. 29 Ноември бр.107 лок бр.2

ГОСТИВАР

Тобако Вона Пет ул. Живко Брајковски 15

ОХРИД

Туристичкаа агенција Вис Пој Бул. Македонски Просветители бр.1

ПРИЛЕП

T.A. БРАН – Пере Тошев 75

БИТОЛА

ЛитератураМК Широк Сокак 40
TOBACCO BROTHERS – Широк Сокак

КУМАНОВО

Тобако Агора ТЦ Гарнизон T.Ц. Гарнизон

ВЕЛЕС

УНИСОН – Благој Ѓорев 9

РАДОВИШ

HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

СТРУМИЦА

LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4
ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2

ШТИП

City Point Tobacco 1 Кирил и Методиј бр. 20