AC/DC BANDXTRIBUTE

Stanica 26, Skopje

20:00

23 Nov

AC/DC BANDXTRIBUTE

Event details

Date (start) 23-11-2023
Location Stanica 26
City Skopje
Time (start) 20:00

Event map

AC/DC BANDXTRIBUTE

AC/DC Bandx Real Tribute, со седиште во Белград, Србија, е добро познат на широката публика во регионот по страсните изведби на најголемите хитови на легендарниот австралиски бенд. Фантастична ритам секција, моќни гитарски соло изведби и неверојатните пејачки способности на главниот вокал ќе ве одведат на патување низ целата креативна ера на AC/DC. Репертоарот на бендот вклучува хитови од сите култни албуми на AC/DC, како и песни испеани од Бон Скот и Брајан Џонсон.

За 12 години постоење, бендот настапувал во речиси сите значајни рок клубови, мото собири и музички фестивали во регионот. Во 2010 година, Бендкс го сними својот прв студиски албум, кој вклучува омоти на некои од најголемите имиња во светот на музиката (Боб Марли, АББА, Бисти Бојс…), свирени во AC/DC стил.

Tickets