RIS FLOWER – Концертна промоција на првиот албум“FLOW”

Станица 26, Скопје

21:00

18 May

RIS FLOWER – Концертна промоција на првиот албум“FLOW”

Event details

Date (start) 18-05-2023
City Скопје
Time (start) 21:00

Event map

RIS FLOWER – Концертна промоција на првиот албум“FLOW”

На 18ти мај 2023г. , во клубот “Станица 26”, со почеток од 21:00 ќе се одржи концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на Ris Flower, насловен “FLOW”.

Покрај авторските композиции, меѓу кои познатите “Flying to Berlin”, “Translucent”, “Light Of Your Soul” и многу други,
на концертот ќе бидат промотивно изведени и кавер-хитот на Ris Flower– „Сите Мои Слики“ од „Ареа“ и официјалниот кавер на песната “Come Undone”, во соработка со продуцентската куќа на “Duran Duran”.

На сцената, “Ris Flower” ќе биде придружуван од својот бенд составен од феноменалните музичари:

Џоле Максимовски – бас,
Дино Милосављевиќ – тапани,
Павле Васиљевиќ – гитара
Александра Кировска – гитара

Концертот ќе биде отворен со настап на познатиот поп пејач од Малта, “Dylan De Bono” заедно со гитаристот Кристијан Волчев, а како специјални гости публиката ќе има можност да го слушне и еден од најперспективните македонски рок бендови “Red 18”.

Tickets