ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…

НУ Центар за култура Ацо Шопов, Штип

20:00

25 Apr

ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…

Детали за настанот

Датум (старт) 25-04-2019
Град Штип
Почеток 20:00

Мапа на настанот

ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…

ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…“ е урнебесна комедија која цели две ипол години се игра на сцената на ТЕАТАР КОМЕДИЈА и ширум републикава пред преполни салони. Ова е првото реално шоу во театар.

Режија: Ѓорѓи Ризески
Играат: Роберт Ристов, Мирјана П. Ристов, Дарко Вељиќ
Костими: Елена Лука
Сценографија: Роберт Ристов
Видео реализација: Давор Черепналкоски и Филип Петровски
Камера: Јане Марковски
Монтажа: Иван Куртевски
Продуценти: Роберт и Мирјана Ристов
Продукција: Театар Провокација

Билети

Продажни места

allm