Олга Здоренко – Бетти

Македонска Филхармонија – мала сала, Скопје

20:00

28 Sep

Олга Здоренко – Бетти

Event details

Date (start) 28-09-2023
City Скопје
Time (start) 20:00

Event map

Олга Здоренко – Бетти

Целовечерен пијано рецитал на светски познатата Италијанско – Украинска пијанистка
Олга Здоренко – Бетти.
Олга повеќе од три денцении е присутна на светската пијанистичката сцена како
концертен пијанист и солист со најпрестижните светски оркестри како што е и
нејзиниот настап како солист со маестралната Берлинска Филхармонија, како и со
оркестарот на Малер Академија предводена од легендарниот Клаудио Абадо.

 

На програмата се дела од Шопен. Неповторливите 24 Прелудиуми и легендарната
Соната во б-мол.

Tickets

  • Билет

    Buy tickets

    28-09-2023 Price: 400-500ден.

Tickets shops

СКОПЈЕ

LITERATURA.MK – EAST GATE MALL
LITERATURA.MK – VERO JUMBO
LITERATURA.MK – ГТЦ ПРИЗЕМЈЕ
LITERATURA.MK – Ул. Македонија
LITERATURA.MK – RAMSTORE MALL
LITERATURA.MK – ТЦ БУЊАКОВЕЦ
LITERATURA.MK – SKOPJE CITY MALL
ЈУГОТОН – ГТЦ 1 кат

ВЕЛЕС

УНИСОН – Благој Ѓорев 9

РАДОВИШ

HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

ПРИЛЕП

T.A. БРАН – Пере Тошев 75

СТРУМИЦА

ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2
LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4

КУМАНОВО

Кафе Бар АГОРА – T.Ц. Гарнизон

МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА

CLIFF OF MOHER PUB – Маршал Тито

БИТОЛА

TOBACCO BROTHERS – Широк Сокак
LITERATURA.MK 2 – Широк Сокак 40

ГОСТИВАР

TOBACCO BNB – ул ЈНА бр.1
ВОНА ПЕТ – ул. Живко Брајковски 15

ТЕТОВО

ГРАНД ТОБАКО – Ул. 29 Ноември бр.107 лок бр.2
ТОБАКО МОНАКО – ул. Илинденска 176

ОХРИД

TA ВИС ПОЈ – Бул. Македонски Просветители бр.1

ПРИШТИНА

RAVE TRAVEL – PRISTINA – Fehmi Agani Street 20
rave-travel.com