Дино Мерлин / Втор концерт 28.12.2023

С.Ц. Борис Трајковски, Скопје

20:00

28 Dec

Дино Мерлин / Втор концерт 28.12.2023

Event details

Date (start) 28-12-2023
City Скопје
Time (start) 20:00

Event map

Дино Мерлин / Втор концерт 28.12.2023

Дино Мерлин, еден од омилените кантавтори на нашите простори и музичар кој стекна легендарен статус со својот глас, вонвременските хитови, незапирливата сценска енергија и незаборавните концерти, оваа зима пристигнува во Скопје, а состанокот со својата публика го закажа во четвтрток, 28 декември во Арена Борис Трајковски.

Публиката е воодушевена, социјалните мрежи се разгореа со коментари, сите сакаат да бидат дел од концертната турнеа „Mi“ која ги руши сите рекорди во регионот.

Од година во година неговите концерти го подигнуваат прагот на продукциските стандарди и бројот на посетеност.

Покрај најновите хитови и омилените песни од неговата богата четириесет годишна музичка кариера, публиката ќе има прилика премиерно да ги слушне некои од добро познатите хитови, ама во потполно ново издание. Додека пак визуелната естетика, специјалните сценски ефекти и највисоките продукциски стандарди ќе придонесат за врвната музичка магија по која се препознатливи неговите концерти.

Ве покануваме на 28.12 да бидете дел од незаборавното шоу и ноќ за паметење заедно со музичкиот магионичар Дино Мерлин !

*ВИП барските маси се продаваат во пакет од 6 билети*

Tickets

  • Билет

    Buy tickets

    28-12-2023 Price: 1550 - 4350ден.

  • ВИП Билети

    Buy tickets

    БАРСКИ МАСИ, 28-12-2023 Price: 27900ден.

Tickets shops

СКОПЈЕ

ЛитератураМК East Gate Mall
ЛитератураМК Skopje City Mall
ЛитератураМК Улица Македонија
ЛитератураМК ТЦ Буњаковец
Туристичка агенција ЈК Травел ТЦ Бисер
Бензиска пумпа Макпетрол Влае
Бензиска пумпа Макпетрол Козле
Бензиска пумпа Макпетрол Илинденска

ТЕТОВО

ТОБАКО МОНАКО – ул. Илинденска 176
ГРАНД ТОБАКО – Ул. 29 Ноември бр.107 лок бр.2

ГОСТИВАР

Тобако Вона Пет ул. Живко Брајковски 15

ОХРИД

Туристичкаа агенција Вис Пој Бул. Македонски Просветители бр.1

ПРИЛЕП

T.A. БРАН – Пере Тошев 75

БИТОЛА

ЛитератураМК Широк Сокак 40
TOBACCO BROTHERS – Широк Сокак

КУМАНОВО

Тобако Агора ТЦ Гарнизон T.Ц. Гарнизон

ВЕЛЕС

УНИСОН – Благој Ѓорев 9

РАДОВИШ

HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

СТРУМИЦА

LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4
ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2

ШТИП

City Point Tobacco 1 Кирил и Методиј бр. 20