20 ГОДИНИ БРКОВИ

Стадион на АРМ, Skopje

20:00

31 Aug

20 ГОДИНИ БРКОВИ

Event details

Date (start) 31-08-2024
City Skopje
Time (start) 20:00

Event map

20 ГОДИНИ БРКОВИ

БРКОВИ слават 20 години со голем концерт во Скопје на отворено!
Мега популарната балканска панк рок велнес атракција БРКОВИ во текот на 2024та одбележува 20 години постоење со концерти во сите поголеми градови во регионот, турнеја, која за среќа го опфаќа и СКопје!
31 август, Стадион АРМ!
Членовите на БРКОВИ им пораќаа на своите фанови „Се гледаме, ќе биде најдобро до сега“ и најавуваат маратоснки спектакл!
БРКОВИ за две децении постоење издадоа 8 студиски албуми и отсвиреа огромен број концерти ширум Балканот и низ цела Европа,
а во последните години станаа една од најбараните концертни атракции во регионот.
Покрај фантастичната енергија која бендот ја дава на својата публика на секој оддржан концерт, бендот е познат и по својот уникатен музички израз кој самите го имаат наречено „PunkFolkWellness“,
кој претставува мешавина од народна/фолк музика првенствено со панк и и рок, а повремено и со други музички жанрови како реге и метал…
Во својата досегашна кариера остварија низа мега хитови како „Bolje da sam s frendovima pio rujno vino“, „Opasno se drogiram“, „Hoću da mi dijete sluša narodnjake“,
„Seks i droga“, „Mala“, „Balkan Star“, „Hormon sreće“, „Samo pijan mogu“, „Srećo laku noć“, „Nisam ja za tebe“, „Tolerancija“, „A ja ću da pijem“, „Više ni pankeri ne slušaju punk“,
песни кои на стриминг платформите имаат повеќе од НЕВЕРОЈАТНИ 100 милиони прегледи.
Не го пропуштајте шоуто на годината – 20 ГОДИНИ БРКОВИ!
Стадион АРМ
31 август 2024
Првиот контингент билети по 700 денари достапни на следниот линк – побрзајте!

Tickets

Tickets shops

СКОПЈЕ

ЛитератураМК East Gate Mall
ЛитератураМК Skopje City Mall
ЛитератураМК Улица Македонија
ЛитератураМК ТЦ Буњаковец
Туристичка агенција ЈК Травел ТЦ Бисер
Бензиска пумпа Макпетрол Влае
Бензиска пумпа Макпетрол Козле
Бензиска пумпа Макпетрол Илинденска

ТЕТОВО

ТОБАКО МОНАКО – ул. Илинденска 176
ГРАНД ТОБАКО – Ул. 29 Ноември бр.107 лок бр.2

ГОСТИВАР

Тобако Вона Пет ул. Живко Брајковски 15

ОХРИД

Туристичкаа агенција Вис Пој Бул. Македонски Просветители бр.1

ПРИЛЕП

T.A. БРАН – Пере Тошев 75

БИТОЛА

ЛитератураМК Широк Сокак 40
TOBACCO BROTHERS – Широк Сокак

КУМАНОВО

Тобако Агора ТЦ Гарнизон T.Ц. Гарнизон

ВЕЛЕС

УНИСОН – Благој Ѓорев 9

РАДОВИШ

HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

СТРУМИЦА

LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4
ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2

ШТИП

City Point Tobacco 1 Кирил и Методиј бр. 20