Оскаровска Гала вечер

Национална Oпера и Балет, Скопје

20:00

28 Feb

Оскаровска Гала вечер

Event details

Date (start) 28-02-2024
City Скопје
Time (start) 20:00

Event map

Оскаровска Гала вечер

Во пресрет на 96-то доделување на наградите Оскар, ве покануваме на првата Оскаровска Гала вечер во Националната Опера и Балет, во среда 28.02.2024. од 20 ч.

Најубавите филмски песни наградени со Оскар ќе ги изведат врвни поп и оперски пејачи во придружба на оркестарот на Национална опера и балет  и Здружението на џез музичари-ЗЏМ. Диригент е Бисера Чадловска, а настанот е во режија на Дејан Прошев.

Низ ова незаборавно филмско – музичко патешествие ќе ве води долгогодишниот коментатор на Оскаровскиот пренос, Миланка Рашиќ.

Во манир на најблескавата филмска ноќ, настанот ќе започне со Црвен тепих во 19:30 ч.

Бидете дел од гламурозната прослава на филмската магија и уживајте во песни кои низ годините станаа големи светски хитови и се дел од историјата на седмата уметност!

Онлајн билетите се распродадени, за повеќе информации контактирајте ја билетарата на НОБ.

Билетарница: +389(02) 3118451 / +389 78 426 536 biletara@mob.com.mk

Tickets

  • Билет

    Buy tickets

    28-02-2024 Price: РАСПРОДАДЕНден.

Tickets shops

СКОПЈЕ

ЛитератураМК East Gate Mall
ЛитератураМК Skopje City Mall
ЛитератураМК Улица Македонија
ЛитератураМК ТЦ Буњаковец
Туристичка агенција ЈК Травел ТЦ Бисер
Бензиска пумпа Макпетрол Влае
Бензиска пумпа Макпетрол Козле
Бензиска пумпа Макпетрол Илинденска

ТЕТОВО

ТОБАКО МОНАКО – ул. Илинденска 176
ГРАНД ТОБАКО – Ул. 29 Ноември бр.107 лок бр.2

ГОСТИВАР

Тобако Вона Пет ул. Живко Брајковски 15

ОХРИД

Туристичкаа агенција Вис Пој Бул. Македонски Просветители бр.1

ПРИЛЕП

T.A. БРАН – Пере Тошев 75

БИТОЛА

ЛитератураМК Широк Сокак 40
TOBACCO BROTHERS – Широк Сокак

КУМАНОВО

Тобако Агора ТЦ Гарнизон T.Ц. Гарнизон

ВЕЛЕС

УНИСОН – Благој Ѓорев 9

РАДОВИШ

HALKIDIKI TRAVEL- Партизанска бр. 43

СТРУМИЦА

LITERATURA.MK – Благој Јанков Мучето бр. 4
ТА САФАРИ – ул. Благој Јанков Мучето бр. 2

ШТИП

City Point Tobacco 1 Кирил и Методиј бр. 20