HC Metalurg – Besiktas Mogaz HT

S.C Boris Trajkovski, Skopje

17:00:00

23 Oct

HC Metalurg – Besiktas Mogaz HT

Event details

Date (start) 20181023
City Skopje
Time (start) 17:00:00

Event map

HC Metalurg – Besiktas Mogaz HT

Турскиот првак е стар познаник на тимот од Автокоманда од минатата сезона. Тој си замина со цел плен од гостувањето во Македонија, а победи и на домашен терен. Таму настапува Немања Прибак, македонскиот репрезентативец, кој вечерва ќе помогне во потрага по третиот успех во исто толку меѓусебни дуели со избраниците на Данило Брестовац.

Како и Металург, кој отвори со пораз кај Спортинг во Португалија, и Бешикташ загуби на воведниот меч во Европа. Словачкиот претставник Татран Прешов си замина победнички од гостувањето во Истанбул.

Ростерот на Брестовац ќе биде комплетен, па се очекува прва официјална победа за македонскиот вицепрвак во новата сезона. Турците доаѓаат како фаворити, обложувалниците им даваат повеќе шанси за победата, а од редовите на Металург размислуваат само на позитивен резултат пред своите гледачи.

Tickets