Д Фестивал 10

DOJRAN, Дојран

03 - 05 Jul

Д Фестивал 10

Event details

Date (start) 03-07-2020
Date (end) 05-07-2020
Location DOJRAN
City Дојран
Time (start)

Event map

FEEL D LOVE

D FESTIVAL 10

3-5 JULY 2020, Dojran – Macedonia

RESERVE YOUR TICKET FOR THE 10th D FESTIVAL ANNIVERSARY

800 denari – 3 DAY FESTIVAL TICKET ( WITHOUT CAMP )

850 denari – 3 DAY FESTIVAL TICKET + CAMP SPACE

PACK YOUR TENTS FESTIVAL PEOPLE & SEE YOU IN JULY !

#FEELDLOVE

Tickets

 • 3 DAY

  Buy tickets

  WITHOUT CAMP, 03-07-2020 Price: 800ден.

 • 3 DAY + CAMP

  Buy tickets

  FESTIVAL TICKET, 03-07-2020 Price: 850ден.

 • FIRST DAY

  Buy tickets

  DAILY TICKET-FRIDAY, 03-07-2020 Price: 450 ден.

 • SECOND DAY

  Buy tickets

  DAILY TICKET-SATURDAY, 04-07-2020 Price: 450ден.

 • THIRD DAY

  Buy tickets

  DAILY TICKET-SUNDAY, 05-07-2020 Price: 450ден.

Artists list

Ky-Mani Marley

Ky-Mani MarleyJamaica

Јамајканскиот хип-хоп и реге артист Ky-Mani Marley е првиот потврден гостин на Д Фестивал 🎉

Синот на Боб Марли не дозволува вредностите на неговиот татко да отидат во заборав со тоа што ја продолжува традицијата и со својата музика ги инспирира луѓето од целиот свет. Играјќи си со хип-хоп, блуз, реге и рок звуците, во јули ќе ни ја раскаже својата уникатна животна приказна.

LD Pistolero

LD PistoleroMacedonia

Директно од подземјето на домашниот хип-хоп, на главната сцена на Д Фестивал ни доаѓа LD Pistolero official!

По распродадениот соло концерт на Taksirat Festival 21, ни покажа како се крева цело Скопје на нозе! Со своите лирички прецизни и искрени текстови од албумите “После мостот“ и “Далеку“, Пеше за прв пат и на Д Фестивал

BOOKA SHADE

BOOKA SHADEGermany

Легендарното германско електронско дуо Booka Shade, со својот иновативен live сет, за прв пат на Д Фестивал 2020!

По своите енергични настапи на Tomorrowland, Glastonbury, Coachella, Sonar, подгответе се за незаборавна журка под ѕвезденото небо на Lake Awake

Telemama

TelemamaMacedonia

Со ексклузивен настап на Д Фестивал, што воедно ќе биде и нејзината единствена концертна дестинација ова лето, нашата Telemama е првиот потврден артист на Church Stage.

Partibrejkers

PartibrejkersSerbia

Култните Partibrejkers премиерно на Д Фестивал 2020 да покажат зошто сме ИСТИ, ПОСЕБНИ, СЛОБОДНИ и само СВОИ!

ASTRIX

ASTRIXISRAEL

Astrix - eден од пионерите и водечки psytrance продуценти и диџеи на деценијата на Д Фестивал 2020

Ни подготвува експлозивен сет да нѐ држи будни до изгрејсонце... нели е Lake Awake

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕMACEDONIA

🎶☀️За сите деeeцаaа, да биде сонцеee...
Најомилениот музички хор доаѓа да го прослави својот јубилеен 50-ти роденден заедно со нас!

SANATORIUM

SANATORIUMMACEDONIA

“Бенд кој ќе ве одведе во центарот на лудилото, ќе ви го разнесе паметот и ќе ве донесе на работ на разумот. Бенд кој располага со огромна моќ и енергија!”

Marky Ramone

Marky RamoneUSA

Tапанарoт на Ramones и добитник на Греми награда за животно дело, заедно со својот бенд Blitzkrieg, ќе ни ги отсвири омилените и најголеми хитови “I Wanna Be Sedated”, "Sheena is a punk rocker", "I Don't Care", "Blitzkrieg Bop"

REGARD

REGARDKOSOVO

Svemirko е сѐ што бараме од еден современ електро-поп бенд - совршена урамнотеженост на чувства, вештина и квалитет. Имате специјална покана да се придружите на нивниот вселенски брод и да ги дознаете тајните на универзумот

SVEMIRKO

SVEMIRKOCROATIA

Svemirko е сѐ што бараме од еден современ електро-поп бенд - совршена урамнотеженост на чувства, вештина и квалитет. Имате специјална покана да се придружите на нивниот вселенски брод и да ги дознаете тајните на универзумот

ALICE MERTON

ALICE MERTONGERMANY

Постојаните преселби ширум светот ја инспирираa Алис Мертон да го напише својот прв сингл “No Roots”, кој за рекордно време не само што достигна милиони преслушувања, туку се искачи на врвот на светските топ листи меѓу кои и на Billboard Alternative Songs Chart. Заедно со својот бенд составен од врвни музичари, харизматичната Алис Мертон доаѓа на Д Фестивал да ни приреди фантастично шоу

Tickets shops

nadez