Д Фестивал 10

ДОЈРАН, Дојран

03 - 05 Jul

Д Фестивал 10

Детали за настанот

Датум (старт) 03-07-2020
Датум (крај) 05-07-2020
Локација ДОЈРАН
Град Дојран
Почеток

Мапа на настанот

FEEL D LOVE

ДОЈРАН, 3-5 ЈУЛИ 2020

Д ФЕСТИВАЛ 10

FEEL D LOVE

ПОЧНА РАН КОРМОРАН 2 – Д ФЕСТИВАЛ

РЕЗЕРВИРАЈТЕ СИ МЕСТО УШТЕ СЕГА НА ЈУБИЛЕЈНИОТ 10-ТИ Д ФЕСТИВАЛ ПО ПРОМОТИВНА ЦЕНА:

700 ДЕНАРИ – ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ ЗА ТРИ ДЕНА (БЕЗ КАМП)

750 ДЕНАРИ – ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ ЗА ТРИ ДЕНА + КАМП 

АКЦИЈАТА ВАЖИ ДО 8-МИ МАРТ 2020

👇СИТЕ ПРОДАЖНИ МЕСТА НА ФИЗИЧКИ БИЛЕТИ МОЖЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НАЈДОЛУ👇

PACK YOUR TENTS & СЕ ГЛЕДАМЕ ВО ЈУЛИ! FEEL D LOVE

Билети

  • 3 ДНЕВЕН БИЛЕТ

    Купи билети

    БЕЗ КАМП, 03-07-2020 Цена: 700ден.

  • 3 ДНЕВЕН БИЛЕТ + КАМП

    Купи билети

    ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ, 03-07-2020 Цена: 750ден.

Листа на артисти

Ky-Mani Marley

Ky-Mani MarleyЈамајка

Јамајканскиот хип-хоп и реге артист Ky-Mani Marley е првиот потврден гостин на Д Фестивал 🎉

Синот на Боб Марли не дозволува вредностите на неговиот татко да отидат во заборав со тоа што ја продолжува традицијата и со својата музика ги инспирира луѓето од целиот свет. Играјќи си со хип-хоп, блуз, реге и рок звуците, во јули ќе ни ја раскаже својата уникатна животна приказна.

LD Pistolero

LD PistoleroМакедонија

Директно од подземјето на домашниот хип-хоп, на главната сцена на Д Фестивал ни доаѓа LD Pistolero official!

По распродадениот соло концерт на Taksirat Festival 21, ни покажа како се крева цело Скопје на нозе! Со своите лирички прецизни и искрени текстови од албумите “После мостот“ и “Далеку“, Пеше за прв пат и на Д Фестивал

BOOKA SHADE

BOOKA SHADEГерманија

Легендарното германско електронско дуо Booka Shade, со својот иновативен live сет, за прв пат на Д Фестивал 2020!

По своите енергични настапи на Tomorrowland, Glastonbury, Coachella, Sonar, подгответе се за незаборавна журка под ѕвезденото небо на Lake Awake

Telemama

TelemamaМакедонија

Со ексклузивен настап на Д Фестивал, што воедно ќе биде и нејзината единствена концертна дестинација ова лето, нашата Telemama е првиот потврден артист на Church Stage.

Partibrejkers

PartibrejkersСрбија

Култните Partibrejkers премиерно на Д Фестивал 2020 да покажат зошто сме ИСТИ, ПОСЕБНИ, СЛОБОДНИ и само СВОИ!

ASTRIX

ASTRIXИзраел

Astrix - eден од пионерите и водечки psytrance продуценти и диџеи на деценијата на Д Фестивал 2020

Ни подготвува експлозивен сет да нѐ држи будни до изгрејсонце... нели е Lake Awake

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕМакедонија

🎶☀️За сите деeeцаaа, да биде сонцеee...
Најомилениот музички хор доаѓа да го прослави својот јубилеен 50-ти роденден заедно со нас!

SANATORIUM

SANATORIUMМакедонија

“Бенд кој ќе ве одведе во центарот на лудилото, ќе ви го разнесе паметот и ќе ве донесе на работ на разумот. Бенд кој располага со огромна моќ и енергија!”

Marky Ramone

Marky RamoneUSA

Tапанарoт на Ramones и добитник на Греми награда за животно дело, заедно со својот бенд Blitzkrieg, ќе ни ги отсвири омилените и најголеми хитови “I Wanna Be Sedated”, "Sheena is a punk rocker", "I Don't Care", "Blitzkrieg Bop"

Продажни места

dfest