Д Фестивал 10

ДОЈРАН, Дојран

03 - 05 Jul

Д Фестивал 10

Детали за настанот

Датум (старт) 03-07-2020
Датум (крај) 05-07-2020
Локација ДОЈРАН
Град Дојран
Почеток

Мапа на настанот

FEEL D LOVE

ДОЈРАН, 3-5 ЈУЛИ 2020

Д ФЕСТИВАЛ 10

FEEL D LOVE

РЕЗЕРВИРАЈТЕ СИ МЕСТО УШТЕ СЕГА НА ЈУБИЛЕЈНИОТ 10-ТИ Д ФЕСТИВАЛ ПО ПРОМОТИВНА ЦЕНА:

800 ДЕНАРИ – ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ ЗА ТРИ ДЕНА (БЕЗ КАМП)

850 ДЕНАРИ – ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ ЗА ТРИ ДЕНА + КАМП 

АКЦИЈАТА ВАЖИ ДО 16-ти АПРИЛ 2020

👇СИТЕ ПРОДАЖНИ МЕСТА НА ФИЗИЧКИ БИЛЕТИ МОЖЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НАЈДОЛУ👇

PACK YOUR TENTS & СЕ ГЛЕДАМЕ ВО ЈУЛИ! FEEL D LOVE

Билети

Листа на артисти

Ky-Mani Marley

Ky-Mani MarleyЈамајка

Јамајканскиот хип-хоп и реге артист Ky-Mani Marley е првиот потврден гостин на Д Фестивал 🎉

Синот на Боб Марли не дозволува вредностите на неговиот татко да отидат во заборав со тоа што ја продолжува традицијата и со својата музика ги инспирира луѓето од целиот свет. Играјќи си со хип-хоп, блуз, реге и рок звуците, во јули ќе ни ја раскаже својата уникатна животна приказна.

LD Pistolero

LD PistoleroМакедонија

Директно од подземјето на домашниот хип-хоп, на главната сцена на Д Фестивал ни доаѓа LD Pistolero official!

По распродадениот соло концерт на Taksirat Festival 21, ни покажа како се крева цело Скопје на нозе! Со своите лирички прецизни и искрени текстови од албумите “После мостот“ и “Далеку“, Пеше за прв пат и на Д Фестивал

BOOKA SHADE

BOOKA SHADEГерманија

Легендарното германско електронско дуо Booka Shade, со својот иновативен live сет, за прв пат на Д Фестивал 2020!

По своите енергични настапи на Tomorrowland, Glastonbury, Coachella, Sonar, подгответе се за незаборавна журка под ѕвезденото небо на Lake Awake

Telemama

TelemamaМакедонија

Со ексклузивен настап на Д Фестивал, што воедно ќе биде и нејзината единствена концертна дестинација ова лето, нашата Telemama е првиот потврден артист на Church Stage.

Partibrejkers

PartibrejkersСрбија

Култните Partibrejkers премиерно на Д Фестивал 2020 да покажат зошто сме ИСТИ, ПОСЕБНИ, СЛОБОДНИ и само СВОИ!

ASTRIX

ASTRIXИзраел

Astrix - eден од пионерите и водечки psytrance продуценти и диџеи на деценијата на Д Фестивал 2020

Ни подготвува експлозивен сет да нѐ држи будни до изгрејсонце... нели е Lake Awake

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕМакедонија

🎶☀️За сите деeeцаaа, да биде сонцеee...
Најомилениот музички хор доаѓа да го прослави својот јубилеен 50-ти роденден заедно со нас!

SANATORIUM

SANATORIUMМакедонија

“Бенд кој ќе ве одведе во центарот на лудилото, ќе ви го разнесе паметот и ќе ве донесе на работ на разумот. Бенд кој располага со огромна моќ и енергија!”

Marky Ramone

Marky RamoneUSA

Tапанарoт на Ramones и добитник на Греми награда за животно дело, заедно со својот бенд Blitzkrieg, ќе ни ги отсвири омилените и најголеми хитови “I Wanna Be Sedated”, "Sheena is a punk rocker", "I Don't Care", "Blitzkrieg Bop"

REGARD

REGARDКОСОВО

Достигнувајќи стотици милиони преслушувања со мегахитот “Ride It”, диџејoт и продуцент Regard заслужено си го зазедe своето место на врвот на светските топ листи, а ова лето доаѓа да ја освои и главната бина на Д Фестивал 2020 ⚡

SVEMIRKO

SVEMIRKOХРВАТСКА

Svemirko е сѐ што бараме од еден современ електро-поп бенд - совршена урамнотеженост на чувства, вештина и квалитет. Имате специјална покана да се придружите на нивниот вселенски брод и да ги дознаете тајните на универзумот

ALICE MERTON

ALICE MERTONГЕРМАНИЈА

Постојаните преселби ширум светот ја инспирираa Алис Мертон да го напише својот прв сингл “No Roots”, кој за рекордно време не само што достигна милиони преслушувања, туку се искачи на врвот на светските топ листи меѓу кои и на Billboard Alternative Songs Chart. Заедно со својот бенд составен од врвни музичари, харизматичната Алис Мертон доаѓа на Д Фестивал да ни приреди фантастично шоу

Продажни места

nadez