SEA DANCE FESTIVAL

БУДВА, БУЉАРИЦА, Будва

28 - 30 Aug

SEA DANCE FESTIVAL

Event details

Date (start) 28-08-2020
Date (end) 30-08-2020
City Будва
Time (start)

Event map

SEA DANCE FESTIVAL

Седмата едиција на наградуваниот Sea Dance фестивал ќе се одржува од 28-ми до 30-ти август на фантастичната будванска плажа Буљарица во Црна Гора!

Првата желба на публиката е остварена: Martin Garrix ќе настапи на Sea Dance!
Трикратниот добитник на титулата за најдобар светски диџеј со дури 60 милиони фанови, 19 престижни музички награди, како и 69 синглови кои заедно надминуваат 10 милијарди стримови, пристигнува со аудио-визуелен спектакл каков што може да се види само на најголемите светски фестивали. Откако David Guetta лани го постави многу високо скалилото за спектакл на Sea Dance, Garrix денеска е практично единствениот во светот кој не само што може до го долови, туку може и дополнително да го издигне нивото, барем ако се суди по моќните продукциски нацрти кои неговиот тим ги подготви во соработка со тимот на EXIT. Публиката која пристигнува од преку 40 земји, ова лето на Sea Dance ја очекува несомнено еден од најголемите музички настани на целиот Медитеран.

Првите влезници со 50% ПОПУСТ во продажба од 14-ти февруари!
Ограничен број early bird влезници се достапни во продажба со промотивна цена од само 1.700 ДЕНАРИ, која ќе биде актуелна до истек на залихите!

Следи ги редовоно новите информации, наскоро ќе бидат објавени уште многу нови изведувачи на: www.seadancefestival.me    

Tickets

 • SEA DANCE FESTIVAL 2020

  Buy tickets

  ФЕСТИВАЛСКА ВЛЕЗНИЦА, 28-08-2020 Price: 1700ден.

 • SEA DANCE FESTIVAL 2020

  Buy tickets

  VIP GOLD ВЛЕЗНИЦА, 28-08-2020 Price: 6550ден.

 • SEA DANCE FESTIVAL 2020

  Buy tickets

  КАМП ВЛЕЗНИЦА, 28-08-2020 Price: 1650ден.