Sea Dance Festival 2022

БУДВА, БУЉАРИЦА, Будва

26 - 28 Aug

Sea Dance Festival 2022

Event details

Date (start) 26-08-2022
Date (end) 28-08-2022
City Будва
Time (start)

Event map

Sea Dance Festival 2022

Sea Dance Festival, под слоганот Eternal Summer, ќе се одржи од 26ти до 28ми август на плажата Буљарица, со некои од напознатите светски и регионални музички ѕвезди.  Засега најавени ѕвезди на „вечното лето“ се: овогодинешниот евровизиски феномени Калуш Оркестар и Констракта, како и водечката регионална сензација Дубиоза Колектив, а за многу кратко ќе бидат објавени и многу други имиња која ќе ја одбележат летната сезона на црногорското приморје!

Tickets