Pearl Jam – Real Tribute

Станица 26, Скопје

21:00

26 Mar

Pearl Jam – Real Tribute

Детали за настанот

Датум (старт) 26-03-2020
Локација Станица 26
Град Скопје
Почеток 21:00

Мапа на настанот

Pearl Jam – Real Tribute

Pearl Jam Experience  е составено од група на искусни музичари кои споделуваат заедничка љубов кон музиката од еден од највлијателните бендови од 90-тите – Pearl Jam! Фронтменот на групата, Александар Богдановиќ – Куфи, со неговиот глас толку потсетува на гласот на фронтменот Pearl Jam,со што ќе добиете чувствувате како Eddie Vedder да ви пее лично!

 

По серијата настапи во регионот Pearl Jam, Experience  пристигнува во четврток, 26.3. и во Скопје, со намера да ги размрдаат сите присутни во Станицата 26!

Билети

Продажни места

allm