Д Фестивал 2021

ДОЈРАН, Дојран

10:00

02 - 04 Jul

Д Фестивал 2021

Event details

Date (start) 02-07-2021
Date (end) 04-07-2021
Location ДОЈРАН
City Дојран
Time (start) 10:00

Event map

Д Фестивал 2021

Д Фестивал 2021

од 2-4 јули во Дојран!

ЗАПОЧНА АКЦИЈАТА РАН КОРМОРАН ЗА НАЈВЕРНАТА ПУБЛИКА

Годинава, нашите амбициозни планови резултираа со 70% распродаден фестивал уште во март! Огромниот интерес од публиката покажа дека пред нас стои можеби најуспешното издание досега. Со објавувањето на првите потврдени артисти, започнува и продажбата на најповолните билети за Д Фестивал 2021 – акцијата Ран Корморан.

Актуелната промо цена на билетите изнесува:

800 денари (три дена без кампување)
850 денари (три дена со кампување)
*Двата типа на билети овозможуваат пристап до комплетната тридневна програма

Како и секоја година, најбрзите 100 онлајн купени билети стануваат потенцијални добитници на специјални подароци!

Наскоро нѐ очекуваат уште многу новости од програмата за 2021-ва, so stay tuned!

Tickets

  • Фестивалски билет

    Buy tickets

    02-07-2021 Price: 800ден.

  • Фестивалски билети + камп

    Buy tickets

    02-07-2021 Price: 850ден.

Artists list

KY-MANI MARLEY

KY-MANI MARLEYUSA

10-тиот роденден ќе го прославиме заедно со панк-иконата Marky Ramone!
Tапанарoт на Ramones и добитник на Греми награда за животно дело, заедно со својот бенд Blitzkrieg, ќе ни ги отсвири омилените и најголеми хитови “I Wanna Be Sedated”, "Sheena is a punk rocker", "I Don't Care", "Blitzkrieg Bop"

MARKY RAMONE

MARKY RAMONEJAMAICA

Јамајканскиот хип-хоп и реге артист Ky-Mani Marley доаѓа на Д Фестивал.
Синот на Боб Марли не дозволува вредностите на неговиот татко да отидат во заборав со тоа што ја продолжува традицијата и со својата музика ги инспирира луѓето од целиот свет. Играјќи си со хип-хоп, блуз, реге и рок звуците, во јули ќе ни ја раскаже својата уникатна животна приказна.

BOOKA SHADE

BOOKA SHADEGERMANY

Легендарното германско електронско дуо Booka Shade, со својот иновативен live сет, за прв пат на Д Фестивал.
По своите енергични настапи на Tomorrowland, Glastonbury, Coachella, Sonar, подгответе се за незаборавна журка под ѕвезденото небо на Lake Awake

REPETITOR

REPETITORSERBIA

Динамичноста и суровоста на Белградското пост-панк трио се основата на нивниот уникатен и препознатлив карактер. По турнеата со Arcade Fire, настапите низ целиот регион, Европа, Русија, Кина, летово ја носат својата експлозивна енергија и на Д Фестивал

TELEMAMA

TELEMAMAMACEDONIA

Ќе ни се претстави со акустичен микс, а ние до тогаш ги ставаме на repeat албумите 👉 “Мис Слобода” и “Краток албум за двајца".