IN FLAMES

Youth Cultural Centre, Skopje

20:30

15 May

IN FLAMES

Event details

Date (start) 15-05-2020
City Skopje
Time (start) 20:30

Event map

IN FLAMES

Таксират Ви претставува:

Соло концерт на IN FLAMES во Скопје!

На 15-ти мај, на гости ни доаѓаат едни од предводниците на Gothenburg melodic death metal-от – IN FLAMES. По одличните концерти на At the Gates, Soulfly, Kreator, Destruction, спремни сме за уште еден настап на култен бенд од светската метал сцена.

По нивното основање во 1990, In Flames стануваат едни од највлијателните и најпознати шведски метал бендови. Во раните 2000-ти запливуваат во алтернативните води на металот со што драстично се зголемува продажбата на нивните албуми, а по 2008-ма веќе имаат продадено повеќе од два милиони копии. Добитници се на шведските Grammis награди за најдобар хард рок/метал албум за “Soundtrack to Your Escape” и “Come Clarity”.

Со триесет годишна кариера, свежо излезен тринаесетти албум “I, the Mask” и еден куп турнеи низ светот, In Flames доаѓаат и во Скопје, спремни да го распалат МКЦ! Се гледаме на 15.05.2020

 

ВИП Пакетот вклучува:
 • Meet & Greet со бендот 
 • Лична фотографија со бендот
 • Лични прашања со бендот
 • Специјален постер од турнејата, потпишан од бендот

Tickets

 • Ticket

  Buy tickets

  Parter, 15-05-2020 Price: 800ден.

 • VIP Package

  Buy tickets

  VIP, 15-05-2020 Price: 8380ден.

Tickets shops

inflames