CHRISTMAS IN NEW YORK

Macedonian Philharmonic, Skopje

20:00

15 Dec

CHRISTMAS IN NEW YORK

Event details

Date (start) 15-12-2018
City Skopje
Time (start) 20:00

Event map

CHRISTMAS IN NEW YORK

Диригент : Џијан Емин
Солисти : Ирина Карамарковиќ и Џон Илија Апелгрен

Од Централ до Батери парк, од Хадсон до Ист ривер, највибрантниот град на светот е вечна инспирација за многу музичари. По минатогодишниот успех на „One night in America“, овој декември Македонско – американската алумни асоцијација (МААА) ве носи на „Божик во Њујорк“, вечер посветена на најпопуларните американски поп и џез композиции поврзани со новогодишните и божикни празници во изведба на Здружението на џез музичари (ЗЏМ).

Уживајте во звуците Френк Синатра, Бинг Крозби, Арета Франклин и многу други на нашиот втор добротворен концерт кој ќе се одржи во Македонската филхармонија на 15 декември 2018 /сабота/ од 20 часот.

МААА ве поканува да поминеме заедно уште прекрасна и незаборавна вечер, истовремено помагајќи им на оние на кои им е најпотребно.

THIS CONCERT IS SOLD OUT

Tickets

  • Standard ticket

    Buy tickets

    Parter, 15-12-2018 Price: 500-600ден.

Tickets shops

all