Loading Events
Find Events

Следни Настани

Events List Navigation

јуни 2017

AGNOSTIC FRONT

Младински Културен Центар
28 Јун @ 20:00
Младински Културен Центар 600ден

View more

KF Shkëndija vs FC Dacia Chisinau

Стадион „Младост“ – Струмица
29 Јун @ 18:00
Стадион „Младост“ – Струмица 200ден

View more

Better Lost Than Stupid, Nicole Mоudaber и Dennis Cruz @ Хотел Средно Водно

хотел Средно Водно
30 Јун @ 20:00
хотел Средно Водно 700ден

View more
јули 2017

EXIT Summer of Love 2017

Petrovaradin Fortress
06 Јул @ 00:00
Petrovaradin Fortress 3580ден

View more

Владо Јаневски @ Central Park

Central Park
08 Јул @ 23:30
Central Park 250ден

View more

Свечено отворање на Охридско Лето 2017: ФОРПЛЕЈ Џез квартет

Антички Театар
12 Јул @ 21:00
Антички Театар 1000ден

View more

ФК Шкендија vs ФК Хелсинки

Стадион „Младост“ – Струмица
13 Јул @ 18:00
Стадион „Младост“ – Струмица 200ден

View more

РАБОТНИЧКИ – ДИНАМО МИНСК (ЛИГА ЕВРОПА)

Тренинг центар „Петар Милошевски
13 Јул @ 18:00
Тренинг центар „Петар Милошевски 200ден

View more

Д – Фестивал 2017

Дојран
14 Јул @ 00:00
Дојран 600ден

View more

ДУЊА СИМИЌ (ОПЕРА) И ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ЖАБА

Црква Св. Софија
15 Јул @ 19:30
Црква Св. Софија 400ден

View more

БАЛЕТ “ТРИПТИХ НУШИЌ”

Национална установа центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид
16 Јул @ 20:30
Национална установа центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид 300ден

View more

Бергман пијано дуо

Црква Св. Софија
17 Јул @ 20:30
Црква Св. Софија 400ден

View more

Франческо Дорацио, виолина

Црква Св. Софија
18 Јул @ 20:30
Црква Св. Софија 300ден

View more

Театарска претстава „Име“

Национална установа центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид
18 Јул @ 21:00
Национална установа центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид 300ден

View more

ЗЏМ Биг бенд , Македонија

Долни Сарај
19 Јул @ 20:30
Долни Сарај 300ден

View more

НОКАУТ || UNPLUGGED

Антички Театар – Хераклеа Битола
20 Јул @ 20:30
Антички Театар – Хераклеа Битола 150ден

View more

Театарската претстава „Ана Комнена“

Црква Св. Софија
20 Јул @ 21:00
Црква Св. Софија 300ден

View more

ДОМИНИК Џ. МАРШАЛ БЕНД & MOMБ ДАНСКА & ПАМПЕРЗ ОФ Д ФОЛ

Долни Сарај
21 Јул @ 21:00
Долни Сарај 500ден

View more

ПРОЕКТ “ХАЈДАВЕЈ” И ЛЕРИ ДАНН & ПРИЈАТЕЛИТЕ

Долни Сарај
23 Јул @ 21:00
Долни Сарај 500ден

View more

One Love Tour – Охрид

Park Beach
26 Јул @ 09:00
Park Beach 400ден

View more

One Love Tour – Струмица

Aquarius Базен
27 Јул @ 20:00
Aquarius Базен 300ден

View more

AРМОНИА АТЕНЕА, БАРОКЕН ОРКЕСТАР

Црква Св. Софија
28 Јул @ 20:30
Црква Св. Софија 700ден

View more

Green Beach Festival 2017

Park Beach
28 Јул @ 21:00
Park Beach 650ден

View more

ТЕАТАРСКАТА ПРЕТСТАВА „КРАЛОТ ЛИР“

Национална установа центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид
30 Јул @ 21:00
Национална установа центар за култура ”Григор Прличев” – Охрид 300ден

View more
август 2017

ФК Шкендија vs ФК Тракаи

Стадион „Младост“ – Струмица
03 Авг @ 17:00
Стадион „Младост“ – Струмица 200ден

View more

Македонија – Косово

VIP Арена Борис Трајковски
05 Авг @ 20:30
VIP Арена Борис Трајковски 150ден

View more

„Сон на летната ноќ“ од Вилијам Шекспир

Црква Св. Софија
05 Авг @ 21:00
Црква Св. Софија 300ден

View more

Галија @ Камп Ливадишта

Камп Ливадиште
10 Авг @ 22:30
Камп Ливадиште 250ден

View more

Лилја Зилберштајн, пијано

Црква Св. Софија
13 Авг @ 20:30
Црква Св. Софија ден500

View more

Свечено затворање Охридско Лето 2017

Црква Св. Софија
20 Авг @ 21:00
Црква Св. Софија 500ден

View more
+ Export Events