Loading Events
  • This event has passed.
август 11 - август 12
400 ден

True Sound of Kamenica 4

True Sound of Kamenica Festival ќе се оддржи на 11-ти и 12-ти август 2018 година
во Македонска Каменица. Годинава на најурбаниот фестивал во Источна
Македонија ќе настапат феноменалниот босански бенд Zoster, маестралниот
италијански диџеј Stefano Noferini, македонскиот бенд KI и македонските диџеи
Nennat Omen, Angella, Lesya и Blendimore.
Со секој дводневен фестивалски билет добивате подарок брендирана #TSOK
маичка. Промотивната цена на билетите е 400 денари и важи само до 26-ти јули.
Повеќе информации за фестивалот на следниве линкови:
https://www.facebook.com/events/1493423137450650/
https://www.facebook.com/events/221965011872572/

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online