Loading Events
декември 8 @ 7:00 pm
500 ден

Главната вечер и финалната прослава на јубилејната 20-ка на ТАКСИРАТ го има својот прв потврден гостин:
📣 Mando Diao, славниот шведски инди-рок бенд за прв пат со концерт во Македонија!

Датумот резервиран, 8-ми декември – Таксират е во Арена Борис Трајковски, а Арената во сосема поинакво издание за оваа вечер со врвна продукција за препознатливата атмосфера на Таксират, две сали, три фестивалски бини, Таксират селекција на значајни музички имиња и капацитет за 10.000 посетители.

🎫 Првите билети со најповолна цена од 500 денари, во продажба од 8-ми октомври!

20 години ТАКСИРАТ, преврти го Скопје наопаку!

Купи Билет Онлајн

Buy Tickets Online