Loading Events
  • This event has passed.
август 12 @ 8:00 pm - 11:30 pm
200 ден

Италијанскиот диџеј Стефано Ноферини е синоним за врвни Tech-House/Techno
журки. Неговата позиција како едно од најпочитуваните имиња на сцената е резултат
на посветеноста кон овој занает. Спојот на енергична страст и чист талент го вивнаа
на место од највисоко ниво. Стефано е познат по своите епски сетови и е редовен
хедлајнер на најпопуларните светски фестивали и во врвните светски клубови: Ultra
Music Festival, Space Ibiza, Ministry of Sound, Elrow, The Egg и многу други. Овој човек
го има насекаде, од Лондон до Ибица, од Берлин до Буенос Аирес.
На 12-ти август, Стефано Ноферини ќе му даде нова димензија на True Sound of
Kamenica, а за комплетно и врвно музичко патување ќе се погрижат и македонските
диџеи Nennat Omen, Lesya и Blendimore.
Не пропуштај! Подготви се за #TSOKTechnoSunday!

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online