Loading Events
ноември 16 @ 11:00 am - ноември 17 @ 2:00 am
250 ден

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online

Cinedays Festival of European Film
16.11.2018
МКЦ Скопје
Билети во претпродажба по цена од 250 денари преку продажната мрежа на MkTickets.
На ден на концерт, цена на билет ќе изнесува 350 денари.

По повод 60 години од раѓањето на Милан Младеновиќ (1958, Загреб) ве покануваме на мултимедијална програма под насловот „Сеќавање на Милан и ЕКВ“ кој го приготвува проект бендот „Деца из воде“ со специјалниот гостин Срѓан Жика Тодоровиќ.
После повеќе од две децении на бина во Скопје ќе настапи легендарниот Жика, оригинален тапанар во ЕКВ и ќе одсвири дел од програмата на овој преокт бенд.