Loading Events
  • This event has passed.
ноември 16, 2017 @ 8:00 pm
300ден
Red Hot Chili Peppers World Tribute“ е бенд формиран во Бразил – São Paulo во 2003 година, и е првиот светски tribute на RHCP. Бендот работи 2 големи турнеи низ
европа, едната во 2010 другата во 2013 година низ 38 градови и 11 држави. Оваа година се 3 пат на европска турнеја. Светскиот Tribute на RHCP во Бразил има одржано
големи концерти во преку 200 градови, исто така работат големи турнеи и фестивали низ Аргентина и Парагвај.
Фронтменот на бендот е близок пријател со вистинските RHCP, и е дел од нивната книга “Fandemonium“ објавена во 2014 година, а бендот е составен од членови
кои се од 3 разлилчни држави,  препознатливи се по тоа што ја користат истата сетлиста, истите костими и инструменти, верувајќи дека тоа е единствениот начин да ја создадат истата атмосфера каква што е на концертите на светски познатите Red Hot Chili Peppers.
За прв пат Македонската публика на 16-ти Ноември во клубот Станица 26 во Скопје, ќе има можност да ја види Бразилската атракција “Red Hot Chili Peppers World Tribute“,
да го види бендот кој дефинитивно е најблиску до оргиналот од музички и костимографски аспект.

Купи Билет Онлајн

Buy Tickets Online