Loading Events
  • This event has passed.
февруари 14 @ 8:00 pm
800ден

MURDER BALLADS

14.02.2018 [Среда] @ 20:00

На концертот на 14 февруари, во аранжмани и по диригентство на Џијан Емин, ќе се изведат теми од славните музичари Леонард Коен, Ник Кејв, „Портисхед“, Том Јорк, Бјорк, Ненси Синатра и од Џони Кеш.

Како вокалисти ќе настапат Тања Царовска и Бранислав Николов, фронтменот на „Фолтин“.

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online