Loading Events
  • This event has passed.
јуни 24, 2017 @ 11:00 pm
150ден

За време на деведесетите кога Србиjа беше на работ на граѓанска војна, Марко Настиќ и неговите пријатели формираат една од најпрогресивните клубски сцени во југоисточна Европа. Преку креирање електронска музика и славење на животот даваат максимален отпор на политичкото лудило кое ја зафаќа Србија во тој период.

На 18 годишна возраст го формира техно колективот Teenage Techno Punks, наскоро станува еден од главните играчи на електронската сцена во југоисточна Европа, се придружува на издавачката куќа на Valentino Kanzyani “Jesus loved you” а по кратко време промовира и свој label наречен Recon Warriors.

Почнувајќи од Бразил во 2002 година ја започнува својата прва светска турнеја.

На 24ти Јуни / Сабота ке имаме чест да го гледаме во Струга во рамки на проектот “Струга Креативен Град” со кој преку промо настани го најавуваме престојното издание на фестивалот Дримон.

Купи Билет Онлајн

Buy Tickets Online