Loading Events
февруари 27, 2018 @ 8:30 pm
1000ден

Германските пионери на електронската музика, култните KRAFTWERK ќе настапат во Скопје на 27-ми февруари 2018 година во Вип Арена „Борис Трајковски“, со извонредното 3D шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Влезот за посетителите ќе биде отворен во 19:30 часот, а почетокот на концертот е закажан во 20:30 часот.

KRAFTWERK е една од највлијателните и најзначајните електронски групи во светот чие музичко наследство е легендарно и вонвременско! Како предводник на експерименталната сцена, со својата визија за иднината KRAFTWERK ја создаде музичката подлога за дигиталната ера на 21-виот век. Музиката на KRAFTWERK изврши огромно влијание врз цел спектар на музички жанрови: од електро до хип-хоп, од техно до синтпоп и не постои речиси ниту еден германски бенд кој толку често се наведува како извор на инспирација и авторитет за илјадници музичари. Поради пресудното влијание и применливоста на електрониката во музиката тие важат за бендот без кој модерната музика денес не би звучела исто.

Онлајн продажбата на билетите за овој настан почнува на 11-ти октомври (среда) во 10:00 часот. Влезниците во физичка продажба ќе бидат достапни од 16-ти октомври (понеделник) во продажната мрежа на МкТикетс низ Македонија.

Купи Билет Онлајн


ВАЖНО:
* строго ограничен капацитет (6.000 посетители);
* ограничување во продажбата на НАЈМНОГУ 4 БИЛЕТИ ПО КУПУВАЧ!
Цени на билети:
ПАРТЕР (стоење) – 1.000 денари
ФАН ПИТ (стоење) – 1.200 денари
БЛОК 5, 6, 10 и 11 – 1.300 денари
БЛОК 3, 4 и 12 – 1.500 денари
БЛОК 7, 8 и 9 – 1.600 денари
ВИП (блок 13) – 2.000 денари