Loading Events
  • This event has passed.
декември 8, 2017 @ 11:00 pm
300ден

Headless Horseman – мечот е остар и подготвен да ги погуби масите!

Desonanz Festival во соработка со Taksirat Festival најавува вртоглава аудио-визуелна клубска вечер предводена од маскираниот берлински техно/IDM продуцент Headless Horseman – мистична фигура на електронската сцена и највозбудливиот хардверски техно перформанс во моментов на планетата!

Неговите концерти/настапи во живо се врвен доказ за техничката спремност, но и сценографската ексцентричност која Headless Horseman ја поседува во изобилие и ја покажува на камера за Boiler Room Berlin, како и низ настапите во Berghain, Corsica Studios, Razzmatazz, Tresor, Circus Tokyo…
Овој перформанс е негово деби во Скопје и дел од светската турнеа на неговиот албум и видео проект “Sanctuary”.

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online