Loading Events
  • This event has passed.
ноември 8 @ 8:30 pm
300ден

Купи Билет Онлајн

Buy Tickets Online

Здружението на џез-музичари и слободни уметници со радост ве кани на концертната промоција на новиот албум на Гоце Стевковски Септет – „Homage to a dreamer“!
Не пропуштајте ја оваа ретка можност на едно место да слушнете врвни македонски музичари и музика која што нема да ве остави рамнодушни!

Гоце Стевсковски Септет:
Тодор Бакрџиев – труба
Кирил Кузманов – саксофон
Сашко Николовски – тромбон
Филип Динев – гитара
Гордан Спасовски – пијано
Кирил Туфекчиевски – контрабас
Гоце Стевсковски – тапани
Гости:
Димитар Божиков – гитара
Филип Димишковски – клавијатури