Loading Events
  • This event has passed.
декември 7, 2017 @ 11:30 pm
500ден

Delta Funktionen е истакнат ветеран на светската хаус, техно и електро сцена чии DJ сетови се легендарни во својата техничка софистицираност и прецизност како и сировата креативна енергија која го движи подиумот низ неговите препознатливо долги сетови. Оваа година Delta Funktionen со неговите настапи ги запали берлинските Tresor и Berghain, ја започна својата резиденција во Shelter Amsterdam и приреди незаборавна журка во клубот Epicentar во Скопје.

***

Headless Horseman – мечот е остар и подготвен да ги погуби масите!

Desonanz Festival во соработка со Taksirat Festival најавува вртоглава аудио-визуелна клубска вечер предводена од маскираниот берлински техно/IDM продуцент Headless Horseman – мистична фигура на електронската сцена и највозбудливиот хардверски техно перформанс во моментов на планетата!

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online