Loading Events
  • This event has passed.
октомври 20, 2017 @ 10:00 pm
600ден

На 20-ти октомври во СРЦ Кале ќе настапи еден од најбараните техно диџеи и продуценти на денешницата, Ben Klock

Ben Klock е името кое речиси една декада е на врвот од листата на најдобри диџеи во светот, што секоја година се објавува од страна на Resident Advisor – најреномираниот интернет магазин на денешницата.

Неговиот пат кон светската слава и успех започнува во 2005-та година, кога ја добива својата резиденција во култниот клуб Berghain. Долгогодишната соработка со оваа техно институција има дополнителна улога во неговата кариера, заедно со него ќе настапат DJ Flooder #MaciStojanovic и #DushkoJanevski

Купи Билет Онлајн

Buy Tickets Online