Loading Events
  • This event has passed.
ноември 10, 2017 @ 10:30 pm - ноември 11, 2017 @ 1:00 am
250ден

Zola Jesus во рамки на турнејата по повод издавањето на новиот албум OKOVI за Sacred Bones Records на 10 ноември ќе настапи во МКЦ Скопје

—–

Zola Jesus е проект на Nika Roza Danilova, која што создава мрачна музика во која превладуваат нејзините оперски вокали и клавијатурите. По потекло од Медисон, Висконзин, Nika покажува интерес за пеење уште од рана возраст, купувајќи касети со часови по пеење и оперски партитури на седумгодишна возраст, а наскоро потоа, почнува да работи со учител по пеење цели десет години.

ZOLA JESUS за прв пат во Скопје!

Купи Билет Онлајн

Buy Tickets Online