Loading Events
  • This event has passed.
јули 27 @ 9:30 pm
250ден

Ни претставува особена чест и задоволство да го најавиме големото враќање на Goran Trajkoski во Струга, градот каде ја започнува неговата приказна и ги удира темелите на македонскиот Dark wave.
Не очекува целовечерен концерт во кој ке имаме можност да го слушнеме неговото најново остварување “Тешкиот глас на новите химни” како и материјал од култните Анастасиа и Падот на Византија.
Заедно со него на сцена ке се качат и Мите Димовски – Тапани (Темпера,Архангел) Сеад Хаџиќ Сецко – Гитара (Мугер Фугер,Ласт Експедишн) Благоја Неделковски – Гитара, Петар Христов – Саксафон, Игор Василев Новоградска – Бас

27ми Јули / Петок, ноќ за паметење на Дримон 2018, се гледаме!

Купи Билет Онлајн

Buy Ticket Online